Přírodní metody detoxikace – 5 způsobů, jak podpořit pročištění těla

prirodni-metody-detoxikace
Foto: Envato Elements

Jaro je považováno za ideální období pro detoxikaci těla, kdy se organismus zbaví usazených toxinů a dalších nežádoucích látek. Přírodní metody detoxikace a hloubkové pročištění těla mohou mít pozitivní vliv na zažívání, stav pokožky, únavu, a dokonce i duševní zdraví. Jarní detoxikace a očista organismu vám tedy může pomoci v léčbě řady zdravotních problémů.

Navíc, tento měsíc probíhá výzva Suchej únor – měsíc bez alkoholu, což představuje vynikající příležitost zahájit detoxikaci těla. Abstinenční období bez alkoholu může přispět k regeneraci jater, zlepšení hydratace těla a celkovému zvýšení energie. Účast v této výzvě tedy může být ideálním startovním bodem pro ty, kteří chtějí své tělo pročistit a nastartovat zdravější životní styl, jelikož očista těla je naprostý základ.

Pokud si nevěříte na “Suchej únor”, alespoň týdenní očista těla je dobrým začátkem pro zlepšení vašeho zdravotního stavu v rámci domácí detoxikace organismu. Pojďme se tedy podívat na ty nejúčinnější a nejlepší detoxikace organismu přírodní cestou, které vám pomohou zlepšit fyzické i psychické zdraví.

1. Pitný režim

Základem každé očistné kúry by měl být vydatný pitný režim, který podpoří a usnadní vylučování toxinů z organismu. Zdaleka ne každý nápoj je ale pro tyto účely vhodný. Rozhodně se vyhněte především slazeným, kofeinovým a alkoholickým nápojům.

Pokud si nejste jistí, zvolte obyčejnou, to znamená neperlivou pitnou vodu.

2. Kopřivový nálev

Již po staletí se používá k detoxikaci kopřiva dvoudomá. Ačkoliv svým vzhledem a žahavými listy příliš neoslní, je úžasná obsahem zdraví prospěšných látek. Detoxikace kopřivou a kopřivový čaj má tak své pevné místo v rámci přírodní medicíny.

Pro pitnou kúru jsou nejvhodnější mladé listy kopřivy, ze kterých se připravuje nálev. Počítejte ale s tím, že tato kouzelná bylinka má poměrně silné močopudné účinky.

3. Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský, který na první pohled připomíná obyčejný bodlák, patří mezi silně pročišťující bylinky.

Je vysoce ceněný v tradičním léčitelství, stejně jako moderním lékařství, a to především pro svou schopnost udržovat zdravá játra, která jsou klíčovým detoxikačním orgánem.

4. Chlorella, spirulina a mladý ječmen

Ačkoliv se jedná o odlišné látky (konkrétně sladkovodní řasu, sladkovodní sinici a mladé výhonky ječmene), mají mnoho společného. Všechny jsou řazeny mezi takzvané superpotraviny s vysokým obsahem mikroživin.

Navíc patří mezi antioxidanty a v neposlední řadě podporují činnost jater, a tím pádem i detoxikaci organismu.

5. Půst

K půstu není kromě pevné vůle prakticky nic zapotřebí. Jedná se o velice starobylou metodu, během které si člověk po určitý čas, obvykle jeden den až několik týdnů, odřekne jídlo. To má mít celkově pozitivní dopad na fyzické a psychické zdraví. Během půstu se také nastartuje metabolismu a dojde k rychlejšímu odbourání toxických látek z těla.

V závěru lze říci, že jarní období je ideální čas aby jsme využili právě přírodní metody detoxikace. Domácí detoxikace organismu přírodní cestou pomocí těchto metod, od bylinných nálevů po půst, posilují tělo i mysl a přispívají k celkovému zlepšení našeho zdraví a pohody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu