Péče o pleť: Top 5 aktivních účinných látek

Péče o pleť
Foto: Envato Elements

Účinné látky v kosmetice v posledních letech zažívají velký boom. Díky velmi dostupným kosmetickým produktům, které tyto látky obsahují, již nemusíte platit velké částky kosmetičce za to, aby Vaše pleť vypadala mladě a rozzářeně. Znáte ovšem účinky těch nejznámějších účinných látek, které se v kosmetice požívají? Péče o pleť nebyla nikdy jednodušší.

Reklama

Kyselina hyaluronová

Pod kyselinou s tímto obtížným názvem se skrývá naprostý základ péče o Vaši pleť. Tato látka je skvělá zejména pro hydrataci pokožky, jelikož na sebe dokáže navázat vodu. Díky tomu bude Vaše tvář perfektně vyživená a napnutá, což Vám zajistí rozzářený a mladistvý vzhled. Přirozeně se nachází v pokožce a pomáhá udržovat její objem a plnost. S věkem se její hladiny snižují, což vede ke ztrátě elasticity a objemu pleti. Aplikace kyseliny hyaluronové přímo na pokožku pomáhá obnovit tuto ztrátu, což vede k vyhlazení jemných linek a vrásek. Navíce je tato látka velice univerzální a dá se jednoduše kombinovat s ostatními látkami. Pokud s účinnými séry teprve začínáte, tak pro Vás bude kyselina hyaluronová perfektním odrazovým můstkem.

Vitamín C

Tento vitamín se již nepoužívá pouze jako doplněk stravy pro Vaše zdraví, ale používá se také v pleťové v kosmetice. Pomáhá ochránit pleť před škodlivými volnými radikály a snižuje viditelné známky stárnutí, jako jsou vrásky, tmavé skvrny a ztráta vlhkosti. Mimo jiné Vaši pokožku taky skvěle projasní, což je jedním z primárních projevů mladé a zdravé pokožky.

Niacinamid

Tuto látku můžete znát také jako vitamín B3. Niacinamid je skvělý proti zánětům a také reguluje tvorbu kožního mazu. Pokud máte tedy problém s tvorbou akné, tak kosmetika s obsahem niacinamidu bude skvělým společníkem. S akné je stejně tak spojena tvorba tmavých skvrn a hyperpigmentace, se kterými Vám niacinamid také pomůže. Pomáhá také minimalizovat zarudnutí a podráždění pokožky a zlepšuje její schopnost zadržovat vlhkost.

Retinol

Pod názvem této kyseliny se skrývá derivát vitamínu A. S přibývajícím věkem každou ženu trápí výskyt nových vrásek, jemných linií obličeje a celkové stárnutí obličeje. Retinol pomáhá se všemi těmito projevy stárnutí. Pomáhá minimalizovat vrásky, zlepšuje texturu pokožky a stimuluje produkci kolagenu. Je to ovšem velice účinná kyselina, se kterou je potřeba začínat pomalu. Retinol se smí používat pouze při Vaší večerní rutinně a druhý den po použití je nezbytné použít krém s vysokou SPF ochranou. Bez tohoto kroku by mohlo dojít k opačnému účinku.

Reklama

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová je názvem pro beta-hydroxy kyselinu. Dokáže skvěle proniknout do pórů, vyčistit pokožku od nadbytečných nečistot a mastnoty. Je účinná při boji proti s akné a černými tečkami. Díky tomu, že má kyselina salicylová také protizánětlivé účinky, tak dokáže skvěle bojovat proti nedokonalostem pleti.

Reklama

Zdroj: https://www.renovality.cz/blog/aktivni-latky-v-kosmetice/

Reklama
Zavřít reklamu