Relaxační víkend: 8 tipů, jak si užít pohodový víkend

Relaxační víkend
Foto: Envato Elements

V pondělí ráno si často říkáte: „Kam se poděl víkend?“ Zdá se, že jste ani neměli čas si odpočinout. Většina lidí využívá sobotu a neděli k dohánění restů, setkávání s blízkými a zábavě, jen aby v pondělí začali znovu. Jak si tedy opravdu odpočinout a načerpat energii, aniž byste se v pondělí cítili vyčerpaní? Zde je několik tipů, jak si užít pohodový a relaxační víkend.

Reklama

1. Nespěte dlouho

Přestože vás to možná láká, dlouhé ranní spaní vás připraví o drahocenný čas k tomu, abyste si víkend užili. Zvláště v zimě, kdy je méně denního světla, může přispání znamenat rozdíl mezi venkovní zábavou a sezením doma u repríz Přátel. Navíc vám dlouhý víkendový spánek narušuje váš spánkový režim na celý týden. Pokud jste opravdu unavení, zkuste si místo toho během dne krátce zdřímnout.

2. Přestaňte pracovat!

V pátek v 17:00 se vědomě rozhodněte, že práce končí a začíná relaxace. Výjimečné události se mohou vyskytnout, ale nedovolte, aby se z toho stal zvyk. Vytvořte si hranice a držte se jich, jinak riskujete vyhoření. Představte si, že se transformujete z „pracovní verze“ sebe sama do „víkendové verze“. Uvolněte se a odpočívejte!

3. Odpojte se od sociálních médií a chytrých telefonů

Stálé připojení rozptyluje vaši pozornost a vysává z vás energii. Když se odpojíte, získáte cenný čas pro odpočinek a regeneraci.

4. Plánujte dopředu

Zaměřte se na rovnováhu mezi naplánovanými aktivitami a flexibilitou. Připravte si plány, ale neplňte si víkend příliš natěsno. Mějte prostor pro spontánní nápady a relaxaci.

Reklama

5. Vyjděte ze své komfortní zóny

Monotónnost může i z pohodového víkendu udělat nudný zážitek. Vyzkoušejte nové fyzické nebo intelektuální aktivity. Například předstírejte, že jste turista ve svém vlastním městě. Možná existují zajímavá místa, která jste ještě nikdy nenavštívili a která jsou jen pár minut od vás!

6. Naplánujte si čas „na nicnedělání“

Vyhraďte si ráno nebo odpoledne bez plánů. I když se to může zdát nudné, je to skvělý způsob, jak dobít energii a stisknout tlačítko „reset“. Uvědomte si, že nemusíte nikde být ani nic dělat.

7. Neodkládejte všechny své domácí práce na víkend

Nechte si některé domácí práce na všední dny, abyste o víkendu měli více času na odpočinek. Pokud máte hodně úkolů, rozdělte si je na menší části a po každém úspěšném dokončení se něčím odměňte.

8. Bojujte proti „nedělnímu blues“

Pokud se děsíte nadcházejícího pracovního týdne, můžete promarnit v negativních myšlenkách celou neděli. Udělejte si z neděle den odpočinku a obohacení. Pamatujte, že tyto dny jsou vaše, udělejte si je speciálními a vychutnejte si relaxační víkend.

Reklama

Zkuste tyto tipy a užijte si pohodový a osvěžující víkend, abyste se v pondělí cítili plní energie a připraveni na nový týden!

Reklama

Zdroj: Vlastní zkušenost autora

Reklama
Zavřít reklamu