Výzva 10 000 kroků ke zdraví: Chůzí k lepšímu zdraví

Chůze
Foto: Envato Elements

Projekt „10 000 kroků ke zdraví“ byl založený v roce 2021 jako výzva spojená s pandemií covid-19. Cílem této iniciativy je podpořit fyzické a psychické zdraví lidí prostřednictvím chůze. Právě chůze je totiž jedna z nejpřirozenějších forem lidského pohybu. Projekt probíhá každoročně během měsíců duben a říjen a je otevřený všem, kteří se chtějí zapojit a vylepšit svou kondici a psychickou pohodu. Registrovat se můžete snadno a online ZDE.

Reklama

Cíle a zaměření projektu

Hlavním cílem výzvy je povzbudit účastníky k pravidelné aktivitě, přičemž magická hranice 10 000 kroků denně, což je zhruba 7,5 km, slouží jako významný, ale ne jediný cíl. Důležitá je pravidelnost a tempo chůze. Aktivita je pak potvrzena nahráním screenshotu denní aktivity do uživatelského profilu v aplikaci projektu. To umožňuje zúčastněným sledování pokroku a zapojení do výkonnostního žebříčku.

Účastníci mohou svou aktivitu snadno sledovat pomocí různých chytrých zařízení a od podzimu 2022 také prostřednictvím nově vyvinuté aplikace. Je důležité nastavit si realistické cíle a postupně zvyšovat svou aktivitu, abyste dosáhli a udrželi si 10 000 kroků denně.

Registrace online

Bodování výzvy

Bodování v rámci projektu bere v úvahu individuální faktory, jako jsou věk a BMI účastníka. Právě toto individuální bodování zajišťuje spravedlivé srovnání mezi účastníky různého věku a kondice.

Reklama

Výhody projektu

Účast v projektu „10 000 kroků ke zdraví“ nabízí mnoho výhod, včetně zlepšení fyzické kondice a kardiovaskulárního zdraví, posílení svalů, zlepšení psychického zdraví, snížení stresu, úzkosti, depresí a prevenci chronických onemocnění. Se všemi těmito problémy vám může pomoci pravidelný pohyb ve formě obyčejné chůze. Tato iniciativa ukazuje, že zlepšení zdraví může být snadno dostupné pro lidi všech věkových kategorií a kondic.

Registrace online

Projekt „10 000 kroků ke zdraví“ poskytuje každému jedinečnou příležitost zlepšit své zdraví prostřednictvím pravidelného pohybu. Bez ohledu na vaši fyzickou kondici nebo věk, Výzva 10 000 kroků vás vyzývá, abyste vykročili k lepšímu zítřku, krok za krokem.

Pokud Vás tato výzva zaujala a rádi byste se dozvěděli více, podívejte se na oficiální web výzvy „10 000 kroků ke zdraví“ zde.

Reklama

Zdroj: desettisickroku.cz

Reklama

Zdroj: https://www.desettisickroku.cz/

Reklama
Zavřít reklamu