Ledové sprchy a jejich výhody: Proč zvážit terapii studenou vodou

Výhody ledové sprchy
Foto: Envato Elements

Ledové sprchy vás nejen probudí, ale mají také spoustu benefitů pro vaše zdraví a váš život. Pojďme si tedy říct, jaké přínosy s sebou terapie studenou vodou přináší?

Reklama

Posílení imunitního systému

Pravidelné vystavování se chladu působí pozitivně na váš imunitní systém. Ať už se sprchujete ledovou vodou nebo si dopřáváte ledové koupele, posilujete tím svůj imunitní systém. Může se zdát, že s ledovou sprchou a šokem můžete jít nemocem spíše naproti. Proto je důležité začít s otužováním a využíváním terapie studenou vodou pozvolna. Začít můžete třeba jen s vlažnou vodou a pomalu její teplotu snižovat. Klíčem k dosažení nejlepších výsledků je pravidelnost. Pokud s otužováním začnete, doporučuje se být pod vodou po dobu minimálně 2 minut.

Uleví od bolesti

Ledová voda snižuje bolest a mírní zánět. Proto pokud chcete ulevit od bolesti, může být ledová sprcha skvělým pomocníkem. 

Podporuje regeneraci

Ať už jste sportovci či nikoli, určitě někdy potřebujete rychleji zregenerovat své tělo po fyzicky náročné aktivitě. A k výborné regeneraci vám pomohou právě pravidelné ledové sprchy. Může se jednat o sprchování po silovém tréninku, ale také po běhu či jakémkoli jiném sportu.

Regenerace však nemusí být potřeba vždy jen po náročné aktivitě. Díky studeným sprchám můžete snadno zregenerovat a vyhladit vaši pokožku, nebo zlepšit stav vašich vlasů, které budou lesklejší a méně mastné.

Reklama

Zlepšuje zdraví srdce

Sprchování ledovou vodou dále podporuje i kardiovaskulární systém a zlepšuje zdraví srdce.

Pravidelné sprchování ledovou vodou může pozitivně ovlivnit vaše zdraví, jak fyzické tak psychické, a především také váš kardiovaskulární systém. Tento pravidelný návyk může mít pozitivní vliv na zdraví cév a posiluje celkovou srdeční kondici.

Pomáhá s disciplínou a sebevědomím

Nemusí se to zdát, ale jakmile začnete podstupovat sprchování ledovou vodou, zvyšujete také své sebevědomí a budujete disciplínu. Pokud začnete svůj den s ranní ledovou sprchou, splníte tak tento těžký úkol jako první. To vám může dodat pozitivní energii a odolnost vůči negativním vlivům během dne.

Závěr je tedy jasný! Zahrnutím ledových sprch do vašeho denního rituálu může být jednoduchým způsobem, jak posílit své fyzické a psychické zdraví a také zvýšit svou životní energii.

Reklama

Reklama

Zdroj: https://aktin.cz/benefity-pravidelneho-otuzovani, https://5pz.cz/neocekavane-efekty-studenych-sprch/,

Reklama
Zavřít reklamu