4 ranní triky pro den nabitý energií a dobrou náladou

Ranní tipy
Foto: Envato Elements

Pro toho, kdo není ranní ptáče, mohou být rána poněkud drsná. Pokud se vás hned po zabzučení budíku zmocní negativní nálada, zkuste následující ranní triky, díky kterým snadno nastartujete svůj den a budete se cítit lépe.

Reklama

1. Nedávejte si budík hned vedle postele

Kolikrát zmáčknete tlačítko odložit, když váš budík zazvoní? Víte, že sami sobě tak připravujete půdu pro to, abyste byli rozmrzelí po celý zbytek dne? I když znovu usnete, už to nikdy nebude hluboký a ozdravný spánek. Nakonec vstanete ještě unavenější, než když jste šli spát.

Místo toho položte budík na druhou stranu místnosti. Jakmile budík zazvoní, budete prostě muset vstát z postele. Jakmile jednou vstanete, je pravděpodobnost že znovu ulehnete mizivá.

2. Hned po probuzení si řekněte něco hezkého

Jakmile otevřete oči, pochvalte se. Může to být malá pochvala nebo naopak velká. Je to čistě na vás. Hezká slova jsou skvělým začátkem nového dne, tak to zkuste. Možná budete překvapeni, jak vás může pochvala povzbudit a posunout váš den pozitivním směrem.

3. Dejte si sprchu

Na ranní sprše je cosi osvěžujícího. Možná je to studenou vodou, která vás zaručeně probudí, každopádně ranní sprcha je skvělým způsobem, jak začít den. Můžete ze sebe doslova smýt spánek a nechat se tekoucí vodou pomalu probudit.

Reklama

Stání ve sprše vám může na začátku dne poskytnout uklidňující pocit a umožní vám popřemýšlet o všem, co vás ten den čeká. Berte to jako chvíli, kdy jste sami se sebou a svými myšlenkami.

4. Vypijte si v klidu kávu

Váš mozek nezačne fungovat, dokud si nedáte šálek kávy? Vítejte ve společnosti milionů dalších lidí po celém světě.

Pokud své ráno rádi začínáte šálkem kávy, vypijte si ho v klidu a tichu, jen se svými myšlenkami. A pokud kávu nepijete, zkuste jiný teplý nápoj, který vás dokáže uvolnit. Ticho a pomalé popíjení je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a nastartovat den.

Tyto ranní triky vám mohou pomoci pozitivně zahájit váš den. Zkuste je postupně zařadit do vaší ranní rutiny, a vykročit tak do nového dne „pravou nohou“.

Reklama

Reklama

Zdroj: Vlastní zkušenost

Reklama
Zavřít reklamu