Co si počít s nevyhovující kosmetikou

Kosmetika, rtěnka, líčení
Foto: Envato Elements

Možná už jste si někdy po dlouhé době řekli, že by nebylo špatné zkusit změnit kosmetiku, kterou používáte. Důvody mohou být různé. Přestala se vám líbit značka, změnila se vám pleť nebo vám začala vadit její vůně. Po koupi nového nevyzkoušeného produktu jste ale bohužel zjistili, že vám nevyhovuje. Co teď s tím? Časté neefektivní řešení je takové, že tento výrobek zasuneme hluboko do skříňky a až při důkladnějším úklidu ho znovu objevíme, jak jinak než prošlý. Nezbyde nám tedy nic jiného, než ho vyhodit. Jak se ale tomuto neekonomickému řešení vyhnout?  

Reklama

Použijte ji k jinému účelu

Jedním z řešení je, že tento produkt použijete. Teď možná kroutíte hlavou. Nevyhovující kosmetický produkt ale můžete využít i jiným způsobem, než k čemu je určený. Zde je několik tipů. Např. kondicionér může skvěle posloužit jako krém na holení. Chloupky krásně zvláční a holení bude velmi šetrné. Pleťový krém zase nemusíte použít na obličej, ale jako krém na ruce nebo rozpraskané paty. Pokožka na nohou není ani zdaleka tak citlivá jako na obličeji. A taková rtěnka, u které se vám nelíbí její odstín, může posloužit jako tvářenka. Stačí na každou tvář nenést tři tečky, které následně rozetřete.

Vyrobte z ní nový produkt 

K nevyhovujícímu produktu lze přimíchat i jinou kosmetiku a vytvořit tak úplně nový výrobek. Rtěnku, o které již byla řeč, můžete smíchat s trochou vazelíny nebo balzámem na rty a vytvořit si tak pečující balzám s jemným odstínem. Jestliže vám nevyhovuje odstín nově zakoupeného make-upu, smícháním s denním krémem z něj můžete vytvořit BB krém. Stejně tak při smíchání s tělovým mlékem můžete pomocí něj zakrýt drobné nedokonalosti např. na dekoltu nebo si přivodíte jemné „opálení“ na těle. Fantazii se meze nekladou.

Darujte ji

Pokud vás nenapadá, co s téměř novým kosmetickým produktem provést, je tu další velmi jednoduchá možnost. Darujte ho. Ve vaší domácnosti možná žije někdo, komu zrovna tento produkt bude vyhovovat. A vy nemusíte smutnit, že jste zbytečně vyhodila peníze. Produkt ale můžete darovat i někomu známému. Kamarádce, mamince nebo babičce. Zjistěte, jakou kosmetiku preferují, jaký typ pleti mají, případně zda trpí alergiemi. Třeba právě tímto drobným gestem uděláte někomu radost.

Vyměňte ji

Výměna použité kosmetiky v obchodě je většinou neúspěšná. Kdo by si zakoupil již použitou kosmetiku. Máte-li ale kosmetiku s neporušeným obalem a s účtenkou, je to něco jiného. Možná jste si nesprávného odstínu všimli až doma právě při jejím vybalování. Zde opravdu záleží na drobnostech. Personál v drogerii by měl vyhodnotit, jestli je tento produkt nepoužívaný a znovu prodejný. Výměna kosmetiky je hodně o lidech a o komunikaci.

Reklama

Slovo na závěr

Je velmi pravděpodobné, že si během našeho života pořídíme kosmetický produkt, který nám nesedne. Než ho ale necháme zapadat prachem nebo ho vyhodíme, zkusme ho raději využít. Jednou jsme za něj zaplatili, nevyhazujme naše peníze do koše. 

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu