Jak s přehledem zvládnout péči o pokožku i v zimním období

Portrét ženy v zimě
Foto: Envato Elements

V letních měsících naší pokožce tzv.“dávají zabrat“ silné sluneční paprsky, avšak v zimě zase hrají roli tuhé mrazy a další faktory. Proto bychom měli o svou pokožku pečovat v průběhu celého roku, a to právě i v zimních měsících. A na co se nejvíce zaměřit? Jaké přípravky k péči zvolit? 

Reklama

Balzám na rty jako základ

Popraskané rty nesluší snad nikomu z nás, a proto je důležité péči o ně neopomíjet ani v zimním období. K praskání rtů dochází z důvodu, že tyto si nejsou schopny tvořit přirozený maz. Právě proto je nutné rty dostatečně hydratovat, a sice pomocí balzámů na rty, jichž se na trhu nachází nespočet.

Hydratační krém 

Zimní hydratační krém by měl být co nejvíce hutný a plný antioxidantů (koenzym Q10 a další), živin. Tyto obsahují například bambucké máslo, výtažky z avokáda, aloe vera a dalších. Na prvním místě ve složení krému by však vždy měla být voda, která se dostane opravdu hluboko pod povrch kůže, kde zůstane. Tudíž nehrozí, že by voda pokožce škodila v případě, že právě pokožku vystavíme velkým mrazům. Jestliže to jen trošku lze, vyhýbejte se krémům s obsahem alkoholu a parfemace.  

Zimní opalovací krém

Pokud plánujete vyrazit na hory, pak byste si neměli zapomenout pořídit i zimní opalovací krém. Jako nejvhodnější se jeví ten, jenž má SPF alespoň 15-30. Po jeho použití se u vás zajisté nedostaví moment překvapení, kdy byste zjistili, že jste se nepěkně spálili horským sluníčkem při zimních radovánkách. Navíc tak snižujete riziko vzniku rakoviny kůže a budete vypadat mladší po delší dobu, jelikož vám pokožka nebude stárnout tak rychle. 

Cold creams

Cold creams – tzv. zimní krém se aplikuje již od velmi útlého věku dětí. Není však vyloučeno, že by jej nemohli používat i dospělí. Jedná se o krém, jenž pleť nejen vyživuje, nýbrž i dokonale hydratuje. A jako bonus – nebudete už tolik zarudnutí a nepřijde si na vás ani nepříjemný pocit pnutí ve tvářích či rukou. 

Reklama

A nezapomeňte, že důležitá je i vnitřní hydratace těla a snažte se dodržovat pitný režim. 

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu